Het Zorg­pad Pri­mai­re Tumor Onbe­kend (PTO) is afge­lo­pen maand lan­de­lijk van start gegaan en zal in iede­re regio staps­ge­wijs wor­den inge­voerd. De erva­rin­gen wor­den gedeeld en aan de hand hier­van wordt het zorg­pad zo nodig aan­ge­past en verbeterd.

In het zorgpad zijn onderzoeken gestandaardiseerd waardoor de doorlooptijd van het diagnostisch traject verkort wordt tot maximaal zes weken. Een belangrijke doelstelling van het zorgpad is dat elke kankerpatiënt toegang heeft tot de benodigde geavanceerde moleculaire diagnostiek. Het Patiëntenplatform Zeldzame Kankers is blij met deze ontwikkeling.

De Nederlandse Vereniging voor Medische Oncologie (NVMO) en Nederlandse Vereniging Voor Pathologie (NVVP) ontwikkelden samen het zorgpad voor patiënten met PTO. Daarnaast participeren IKNL, Hartwig Medical Foundation en Zorgverzekeraars Nederland in dit project. Het is mede tot stand gekomen door de inzet van PTO-patiëntenorganisatie Missie Tumor Onbekend en NFK.



Deel via

Lees verder...

  1. 3 februari 2022 Zorgen en angst hebben grote negatieve impact op dagelijks leven van kankerpatiënten
    Lees verder
  2. 31 januari 2022 HPV-vaccinatie ook beschikbaar voor jongens
    Lees verder
  3. 25 januari 2022 Wat je zou moeten weten over zeldzame kanker en Primaire Tumor Onbekend
    Lees verder